(Web Designing World) دنیای طراحی وب

امروزه وب سایت ها به یکی از مهمترین و حرفه ای ترین رسانه های ماندگار شرکت ها و سرویس دهندگان تجاری ، علمی و اقتصادی تبدیل شده اند که با توجه به کاربران بیشمار اینترنتی روز به روز به اهمیت این رسانه های قدرتمند افزوده می شود. با توجه به آمارهای دنیای الکترونیک مشاهده می شود که حجم وسیعی از معاملات بزرگ دنیا توسط سرویس های آنلاین صورت می گیرد و همواره با توجه به افزایش کاربران اینترنتی به تعداد کسانیکه نیازهای خود را از طریق دنیای مجازی جستجو می کنند و از این طریق با سرویس دهنده مورد نظر خود تماس حاصل می کنند افزوده می شود و در این میان مهمترین دغدغه ی درخواست دهندگانی که می خواهند وب سایت خود را بصورت حرفه ای راه اندازی نمایند آنست که خدمات خود را از چه سرویس دهنده ای دریافت نمایند تا بتوانند همواره بصورت موفق در این میدان به رقابت بپردازند و کاربران مورد نظر خود را در این دنیای مجازی جذب کنند و بتوانند از سرویس خوبی برخوردار شوند(Web Designing Services) سرویس های طراحی وب

 

برای راه اندازی وب سایت خود از چه سرویسی استفاده کنیم؟


هر وب سایتی باتوجه به نیازهای امروز و در نظر گرفتن امکانات مورد نیاز جهت سرویس دهی فردای آن ، با توجه به سفارش ارائه شده توسط شرکت های سرویس دهنده وب طراحی شده و راه اندازی می گردد.
شاید تابحال دیده باشید که از عناوینی بعنوان سایت ساز و یا چنین مواردی در دنیای وب زیاد استفاده می کنند ، لذا باید در نظر داشت که چنین نرم افزارهایی یا بصورت یک نرم افزار framework ارائه می شوند و یا بصورت webmaker یا CMS که نمی شود با یک کلام یا در یک جمله گفت که بهترین روش راه اندازی یک سایت کدام است ، لذا با داشتن اطلاعات نسبی و توجه به میزان اعتباری که برای راه اندازی وب سایت خود در نظر گرفته ایم می توانیم بهترین را انتخاب نماییم.
برخی از cms ها بصورت framework هستند ، یعنی قابلیت برنامه نویسی و گسترش بر اساس هسته اصلی را در حد بسیار خوبی دارند و یک برنامه نویس وب می تواند وب سایت طراحی شده بر پایه آنرا در حد بسیار خوبی گسترش دهد . این سی ام اس ها بصورت open source و یا اختصاصی می باشند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. مزایای سی ام اس های اپن سورس آنست که در دنیا جمعیت بسیار زیادی از برنامه نویسان روی آن کار کرده اند و طی سال ها برنامه نویسی توسط هزاران برنامه نویس حرفه ای معایب آنها روز به روز برطرف می شود و همواره در حال گسترش می باشند ، لذا بزرگترین عیب آنها اینست که کدباز هستند و معایب آنها برای گروههای هکر حرفه ای مشخص شده است. (البته راههای بستن نفوذ زیادی وجود دارد که طراحان وب اگر به سی ام اس مورد استفاده خود آشنا باشند می توانند این نفوذیها را براحتی ببندند.)
همواره تعداد زیادی از سایت های بزرگ دنیا را می توان مشاهده نمود که از سی ام اس های متن باز (open source) استفاده می کنند. لذا این استفاده بصورت گسترش اختصاصی آنها بر پایه ی نیازهایشان می باشد.
و اما سی ام اس ها و سامانه های اختصاصی نیز باتوجه به نوع سیستم می توانند خوب یا بد باشند. بعضی از سی ام اس های اختصاصی شرکت ها حتی برای استفاده رایگان نیز توصیه نمی شوند و برخی نیز حتی از سی ام اس های اپن سورس بهتر عمل می کنند . لذا مزیت کلی سی ام اس های اختصاصی آنست که سورس آنها بصورت اختصاصی می باشد و کسی از نحوه فرآیند آنها براحتی مطلع نیست تا بتواند راههای نفوذی آنرا بداند ، مگر سایت هایی که از آن سی ام اس استفاده می کنند.
البته برخی از شرکت ها کلاً استفاده از سیستم های سایت ساز مثل CMS ها را چه در نوع اختصاصی و چه در نوع open source صلاح نمی دانند و ترجیح می دهند سامانه ای باتوجه به نیازهای خود سفارش دهند که دقیقاً همان نیازها را تامین نماید و مختص خودشان باشد که این کاریست بسیار حرفه ای و پسندیده ، لذا هزینه اینگونه پروژه ها باتوجه به آیتم هایی که در نظر گرفته می شوند و زمان برنامه نویسی محاسبه می شود که این هزینه ممکن است بیشتر و یا کمتر از سی ام اس های اختصاصی یا open source باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای راه اندازی یک وب سایت حرفه ای توصیه می شود که مقالات زیر را مطالعه نمایید:

سایت های استاتیک و داینامیک چه فرقی دارند؟
سی ام اس چیست؟
اپن سورس (open source) چیست؟
برنامه نویسی اختصاصی چیست؟
سامانه مالی چیست؟
حسابداری آنلاین چیست؟
سامانه سازمانی چیست؟